Cumartesi

0°C | 6°C
Pazar

1°C | 7°C
Pazartesi

1°C | 6°C

Doç.Dr. Ali AKBEN

   Doç.Dr. Ali AKBEN

Doç.Dr. Ali AKBEN - Özgeçmişi

Nörolog Akupunkturist Y Doçent Dr Ali Akben 1957 yılında Kahramanmaraş'ta dünyaya geldi. İlk orta ve lise eğitimini Kahramanmaraşta tamamladı.  İstanbul Üniversitesi İstanbul Tıp Fakültesine 1976 yılında girdi. !982 yılında Hekim oldu.. Mecburi hizmetini 1982-1984 yılları arasında Iğdır'da yaptı .Uzmanlık eğitimi için  1984 yılında  Bakırköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesinde göreve başladı..
 
Bakırköy Ruh ve Sinir hastalıkları hastanesi   Nöroloji ve Psikiyatri kliniklerinde  eğitimlerini  başarı ile tamamlayarak  Uzman oldu.  Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi Nöroloji Ana Bilim dalı Nörofizyoloji bölümünde Elektromyografi eğitimimi tamamlayarak EMG uzmanı oldu.
 
1988 yılında Akupunktur  ve tamalayıcı tıp alanında çalışmalar yapmaya başladı. Kanada Amerika Birleşik Devletleri  İngiltere ve Çinde bilgi görgü ve tecrubesini artırmak için çalışmalarda bulundu.
 
Sağlık bakanlığının Akupunktur  Ve Alternatif  Tedavileri  bir bilim dalı olarak kabul etmesinden sonra açtığı sertrifika kurslarına katılarak Akupunktur  ve Tamamlayıcı tıp  uzmanı oldu. 
 
Ulusal ve Uluslararası düzenlenen Akupunktur Laser Nöralterapi   Transkranyal manyetik Stimülasyon Manyetik Alan  Kapping  Ozon ve Fitoterapi  kurs ve kogrelerine düzenli katılarak bu alanda araştırmalar yapmaya devam etmektedir.
 
Bu bilimsel gerçeklik ışığı altında hastalarına modren ve çağdaş tedavi yaklaşımları ile tedavi imkanları sunmaya devam etmektedir. Uzman Nörolog y doç doktor Ali Akben halen Kırklareli üniversitesinde öğretim üyesi ve Türk Kızılayı başkan danışmanıdır. Evli 3 çocuk babasıdır

Copyrigt © 2016 Sıcak Yuva Vakfı