Çarşamba

0°C | 6°C
Perşembe

1°C | 7°C
Cuma

1°C | 6°C

Çanakkale Zaferi 100 Yıl Minikler Judo Turnuvası İSTANBUL

Çanakkale Zaferi 100 Yıl Minikler Judo Turnuvası İSTANBUL

Sıcak Yuva Vakfı ve Mavi Haliç Gençlik ve Spor Kulübü Derneği, Çanakkale Zaferi'nin 100. yılını kutlamaları kapsamında, "Çanakkale Zaferi 100. Yıl Minikler Judo Turnuvası" düzenledi.

Sıcak Yuva Vakfı ve Mavi Haliç Gençlik ve Spor Kulübü Derneği, Çanakkale Zaferi'nin 100. yılını kutlamaları kapsamında, "Çanakkale Zaferi 100. Yıl Minikler Judo Turnuvası" düzenledi.  

Fatih Spor Kompleksi'nde gerçekleştirilen turnuvada, İstanbul'daki tüm judo kulüplerinden sporcular yer aldı.  

Etkinliğe katılan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın oğlu Bilal Erdoğan, burada yaptığı konuşmada, Sıcak Yuva Vakfı'na böyle önemli bir etkinliği düzenlediği için teşekkür etti. 

Judonun desteklenmesi gereken spor dallarından olduğunu anlatan Erdoğan, "Çocukların mutluluğunu, burada hocalarıyla olan diyaloğunu görmek, güzel bir duygu. Bu spora odaklanmaları, boş zamanlarında judo yapmaları, güzel bir şey. Bu vesileyle şehitlerimizi hatırlamış oluyoruz. Daha zinde ve daha dinamik gençleri, sporla buluşturmuş oluyoruz. Bunda emeği geçenlere teşekkür ediyorum" diye konuştu.  

Mavi Haliç Gençlik ve Spor Kulübü Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Necmettin Üçyıldız da İstanbul'da judoyla ilgili 18 kulüp bulunduğunu belirterek, bu kulüplerin zaman zaman kendi aralarında maçlar ve turnuvalar gerçekleştirdiğini dile getirdi.  

Üçyıldız, Çanakkale Zaferi'nin 100. yılı dolayısıyla, tarih bilincini arttırmak ve öğrencilerin zihinlerinde yer etmesini sağlamak için turnuvayı düzenlediklerini kaydetti. Müsabakada 450 öğrencinin yer aldığını ifade eden Üçyıldız, öğrencilerin yenmeyi ve yenilmeyi öğrendiklerini aktardı.  

Etkinlikle sporun tarih kültürüyle buluşturulduğunu bildiren Üçyıldız, sonraki yıllarda organizasyonu uluslararası alana taşıyarak, savaşa katılan ülkelerden gelecek öğrencilerin de yer alacağı bir turnuva haline dönüştüreceklerine dikkati çekti.  

Sıcak Yuva Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Sefa Saygılı ise organizasyonu Çanakkale ruhunu öğrencilere hatırlatmak için gerçekleştirdiklerini belirterek, katılımından dolayı Bilal Erdoğan'a teşekkür etti.  

Suriyeli çocukların halk oyunu ve izcilik gösterileri yaptığı etkinlikte, Çanakkale türküleri çalındı ve Mehter Takımı gösteri sergiledi. Şiir ve dinletilerin de yer aldığı müsabakada, dereceye girenlere ödülleri verildi.

SON EKLENEN VİDEOLAR

Copyrigt © 2016 Sıcak Yuva Vakfı